Labortechnikus

Munkavégzés helye: Pécs (Baranya megye)
Jelentkezési határidő: 2022. január 19.
Várható kezdés: 2022. január 20.

Az USA-ban alapított Soft Flow fő profilját kezdetben a biotechnológia és a szoftverfejlesztés alkotta. Az évek során elismert kutató-fejlesztő céggé fejlődött. Mára a Soft Flow több mint 70 tehetséges embert foglalkoztat a biotechnológia, a kutatás, az assay fejlesztés, valamint a bioanalitikai szolgáltatások területén. Sikeres stratégiai együttműködésben töltött évek után 2016-ban a dán székhelyű FOSS multinacionális vállalat megvásárolta a Soft Flow-t, mellyel új korszakot nyitott a cég történetében. A Soft Flow egy zöldmezős beruházás keretében teljesen új kutatási és fejlesztési központot épít fel Pécsett. 2019-től a Soft Flow szoftverfejlesztési szolgáltatással támogatja a dán központból működtetett analitikai műszerfejlesztést, 2020-tól pedig a hardware fejlesztés divízió is kialakításra kerül.

Elvárások a jelölttel szemben

  • Laboratóriumban szerzett legalább 5 éves munkatapasztalat
  • Szakirányú középfokú végzettség
  • Pufferek és reagensek készítésében szerzett rutin
  • Tapasztalat laboratóriumi dokumentációs rendszerek és eljárások alkalmazásában
  • Felhasználói szintű számítógépes ismeretek
  • Precíz, önálló munkavégzés

Szükséges nyelvismeretek

  • Angol - Középfok, szóban és írásban

Előnyt jelent

  • Vegyésztechnikusi végzettség
  • Steril technikák magabiztos használata
  • Immunkémiai módszerek terén gyakorlati tapasztalat (pl.: ELISA vagy áramlási citometria)
  • Társalgási szintű szóbeli és írásbeli angol nyelvtudás

Feladatok

  • Pufferek és oldatok készítése, napi kalibrálási feladatok elvégzése, labor rend fenntartása
  • A megtervezett kísérletek pontos végrehajtása, eredmények prezentálása a kísérletért felelős kutató felé
  • Laboratóriumi kísérletek és eljárások adminisztrációja, nyilvántartások vezetése, standard műveleti előírások készítésének támogatása
  • Az ISO rendszer gyakorlatának megfelelő laborműködés biztosítása